Unii oameni au fost atât de creativi cu decorațiunile de Crăciun, încât l-au impresionat chiar și pe Moș Crăciun
Ce facem cu copiii vara asta în București: muzee și locuri de ieșit din casă
Vara în București înseamnă căldură care nu iartă pe nimeni după ora 11, deci planul bun combină o dimineață răcoroasă la muzeu cu o după-amiază udă, la piscină sau la un ștrand. Mai jos ai câteva variante testate de familiile bucureștene, cu adrese, prețuri și program actualizate.
30 de locuri, gusturi și tradiții care transformă Turul României într-o vacanță prin România și Republica Moldova
De la bulevardele elegante ale Chișinăului și farmecul cultural al Iașului, până la peisajele dramatice din Carpații Orientali, cetățile medievale ale Transilvaniei și energia Bucureștiului; traseul din acest an al Turului României este gândit pentru a evidenția cele mai frumoase destinații regionale. Dincolo de miza sportivă, fiecare dintre cele 5 etape deschide un traseu turistic complet, ideal de parcurs în ritm de vacanță.
Joacă independentă, pe categorii de vârstă: simplu de pregătit, suficient de captivant cât să uite de tine
Ai deschis laptopul, ai o întâlnire în zece minute și copilul tocmai a decis că exact acum are nevoie de tine, urgent, pentru ceva ce cinci minute mai devreme nu conta deloc. Dacă lucrezi de acasă cu un copil prin preajmă, scena asta ți-e cunoscută zilnic.




















