O femeie a murit în urma unui avort, după ce legislația strictă i-a împiedicat accesul la o intervenție medicală de urgență
1 / 1
Inapoi
Inainte
Articole relationate
Stiluri de parenting în 2025: Între inovație, empatie și control… cu iubire
Cine credea că „parentingul” e doar despre scutece, somn și diversificare n-a fost părinte în 2025. Anul acesta, creșterea copiilor a devenit o știință, o artă și uneori… o provocare în sine. Stilurile de parenting s-au transformat, s-au rafinat și, cel mai interesant, s-au adaptat lumii în care trăim: rapidă, diversă, suprastimulantă.
Premieră istorică în Marea Britanie: s-a născut primul copil crescut într-un uter transplantat. Donatoare: sora mamei
O fetiță a devenit primul copil din Marea Britanie crescut într-un uter transplantat.
Ochelari de protecție pentru ecrane la copii: moft sau necesitate? Tot ce trebuie să știi ca părinte în era digitală
Într-o lume în care copiii cresc între tablete, telefoane și laptopuri, e normal ca părinții să se întrebe: Au nevoie cei mici de ochelari de protecție pentru ecran? Sau e doar un alt trend comercial?